cialis generique

ما را دنبال کنید
ما را در فیس بوک ما را در توییتر ما را در یوتیوب ما در  Digg Linkedin ما در Stumblerupon

خطرات ناشی از مار گزیدگی مبارزه بار مار

مارهاي دريايي از جمله سمي ترين مارهاي دنيا هستند و سم آنها در مقايسه با سموم افعي ها و مارهاي كبراLD50  كمتري دارد و مي توانند عوارض شديدي را در مصدوم ايجاد نمايند. دندانهاي سمي مارهاي دريايي مانند دندانهاي سمي مارهاي كبرا از نوع پروتروگليفProtheroglypha  (جلونيش) بوده اما اين نوع داندانها در مقايسه با دندانهاي سمي مارهاي كبرا اولا كوتاهترند و ثانيا در موقعيت عقب تري قرار دارند لذا احتمال گزش آنها كمتر است.
بررسي نمونه هاي جمع آوري شده از بخش هايي از خليج فارس و درياي عمان در حد فاصل بندر لنگه تا بندر جاسك كه با بكارگيري تورترال و يا تورهاي ساحلي انجام گرفت. نشان داد كه مارهاي دريايي اين منطقه همگي متعلق به زيرتيره هيدروفينه بوده و شامل 4 جنس و 6 گونه با نامهاي علميpelamis platurus و Lapemis curtus و Enhydra schistosa و spiralis Hydrophis  و Hydrophis gracilis و Hydrophis cyanocinctus مي باشند. اين پژوهش نشان داد كه گزش مار دريايي هيدروفيس سبب بروز عوارض و علائمي از قبيل: اسپاسم و گرفتگي عضلات حنجره، هپاتيت و افزايش آنزيمهاي كبدي، بروز صداهاي غير طبيعي در ريه، ايست قلبي - تنفسي برگشت پذير، بروز خون در ادرار، خونريزي هاي گوارشي، افزايش پتاسيم، كراتينين، فسفر، اوره، تعداد گلبولهاي سفيد خون و كاهش هموگلوبين و نيز كاهش تعداد پلاكت ها در مصدومين مي گردد.

مار جعفري يکي از مارهاي سمي و خطرناک است که در ايران نيز پراکندگي داشته و مسوول بيشتر موارد مارگزيدگي منجر به مرگ در دنيا است. در اين بررسي اثرات گزش اين مار بر روي گونه اي از پرنده مورد مطالعه قرار گرفت. طي اين تحقيق تعداد چهار نمونه زنده از مار جعفري و 16 قطعه مرغ عشق Melopsittacus undulatus (شامل 8 نر و 8 ماده) مورد استفاده قرار گرفت. علاوه بر ارزيابي هاي رفتاري پرنده مورد گزش واقع شده، از بافت هاي کبد و ريه پرنده هاي شاهد و تيمار مقاطع ميکروسکوپي تهيه و مورد بررسي قرار گرفتند. نتايج نشان داد که در نمونه هاي تيمار، اثر سم با پيدايش درد، ادم، تخريب بافتي، خونريزي شديد ظاهر مي گردد. هم عوارض موضعي و عمومي ظاهر شده بنظر مي رسد ناشي از وجود انواعي از ترکيبات در سم مار مذکور است که از جمله آنها متالوپروتئينازها و اکارين مي باشند.

هیچ چیز بدتر از این نیست که در باغ قدم بزنید و دیدن یک مار شگفت زده تان کند.فقط کافی است که این مار روی شما بپرد!
اغلب دورکننده های تجاری مارها از ماده شیمیایی نفتالین استفاده می کنند که سبب آسیب کبد و آنمی شده و توسط EPA سرطانزای محتمل انسانی در کلاس C شناخته می شود.پس آن ها مارها را قطعا دور می کنند و یا می کشند، هر چند برای دیگر حیوانات و از جمله شما هم خطرناکند.بسیار محتمل است که مارها بطور طبیعی دور شوند.


چندین چیز مکانیکی وجود دارد که شما می توانید مورد استفاده قرار دهید.آن ها به همان خوبی گستره ای از دورکننده ها اثر کرده و باعث می شوند که هنگام قدم زدن بعدی در باغ، وجود مار شگفت زده تان نکند.

و اما بهترین و موثر ترین روش برای دور کردن و فرار دادن مارها و داشتن محیطی امن استفاده از دستگاههای فراری دادن مار میباشد این دستگاهها با ایجاد لرزش و امواجی خاص سبب فرار مارهای سمی میشود برد این دستگاهها در حدود 12 متر مربع میباشد و موثر ترین روش برای دور کردن دائمی مار میباشد این دستگاهها عمدتا با باطری کار میکنند و هر 4 ماه یکبار باید باطری دستگاه تعویض شود

این دستگاهها عمدتا در باغ های میوه زمین های زراعی کاشت پسته و زعفران و دیگر محصولات و همچنین در گاوداری ها و مرغداری ها و باغ های شخصی کاربرد دارد

با ما همراه باشید

گفتگوی زنده!

 

کارشناسان فنی مجموعه پارس الکترونیک آماده پاسخگویی

به کلیه سوالات شما در زمینه محصولات شرکت می باشند.